19 Mart 2013 Salı

Kuaför fobisini yendik


Duru 3,5 yaşında ve daha saçına makas değmedi. Bebekliğinde saçları çok kıvırcık olduğundan ( uzaması daha uzun sürer diye ) hiç kestirmedik. Şimdi de saçlarına çok düşkün olduğundan kuaföre bile girmek istemiyordu. Hatta ikimiz evde yalnızken kızım kuaföre gitmem gerekiyor önce oraya uğrayalım sonra gezmeye gidelim diyordum. Hayırrrrrrrrrrrrrrr sen git ben burdan hiç kalkmam sen işin bitince gel beni al diyordu. Bu söz bile işin ne kadar vahim olduğunu gösteriyordu benim için.

Bu arada bir kere bile hadi gidelim saçını kestirelim, ya da kuaförde hadi kızım koltuğa otur falan diye de üstelemiş değilim hatta bahsetmedim bile. Bu durum nereden çıktı inanın bilmiyorum.

Geçen gün kızım kusura bakma artık büyüdün beni anlaman gerek, şimdi kuaföre gidiyoruz sen istersen kapıda bekle ama benim işim var dedim. Sadece tamam dedi dudakları büzerek...

Oraya gittiğimizde hiç karışmadım. Dolandı durdu içeride. Sonra kuaförde ki abisi bir şekilde dialog kurmuş sohbete başladılar. Sen en çok nasıl saç seversin diye sorunca kilit cevap geldi Duru'dan örgü.

Bir daha döndüğümde bu şekildelerdi :)))
İyi mi oldu kötü mü bilemedim şimdi her gün kuaför sayıklıyor :))
2 yorum:

  1. Oh super olmuş Sezencim olsun iyi yapmışsın...kokoş olsun Durucuk :)))

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...